אתר העור הישראלי
 
ספר חדש באנגלית על טיפול ומניעה של אקנה.
כיצד מטפלים בכתמים וצלקות ??

חלק חשוב מהתדמית שלנו תלוי באיכות העור ובמראה שלו.  כתמי עור חומים  ואי סדירות של העור לאחר  אקנה גורמים לעור שלנו ולנו להראות מבוגרים יותר ופחות מושכים. איך ניתן להשיג  תוצאות  ללא  סיכון וללא  אובדן ימי עבודה ??

מה הוא פילינג Peeling  של העור ?

חלק גדול של  הכתמים  לאחר אקנה והצטברות  הפיגמנט  קורים  בחלקים העליונים  של העור. להשגת תוצאות מהירות יותר בטיפול בכתמי עור עדינים מומלץ לעתים קרובות לבצע פילינג (קילוף כימי) של העור. הנטייה היום היא להימנע מקילוף כימי עמוק של העור מאחר והוא מלווה בתקופה ארוכה של החלמה בסיכון מוגבר להצטלקות וכתמי עור בהירים או כהים. הקילוף הבינוני של העור מתאים לקמטים עמוקים בעור אך גם הוא דורש תקופת החלמה של שבוע ויותר.

מה הוא הפילינג של "הפסקת הצהריים"   הנקרא  לעיתים  גם  "פילינג  של  סוף שבוע" ? ?

שכלול האמצעים בידי רופאי העור הביא להתפתחותם של אמצעי טיפול המביאים לשיפור מראה עור ללא צורך בתקופת ריפוי ארוכה ואיבוד ימי עבודה.   לפי דרישתן של נשים רבות בארה"ב ובעקבותיהן בעולם כולו  התפתחו סוגים של פילינג קלים ויעילים המביאים לקילוף שטחי של השכבה העליונה של העור, הפחתה בכמות הפיגמנט בעור והפחתה מסוימת בקמטים העדינים.  מאחר שסוגים אלו של פילינגים גורמים רק לאודם קל  ליומיים - שלושה והם ניתנים לביצוע בהפסקת צהרים שלאחריה חוזרים לעבודה או לכל עיסוק אחר. החומרים שבהם משתמשים הן תרכובות מיוחדות המכילות בין היתר חומצה לקטית  (חומצת חלב) וחומצה סליצילית ששייכות לחומצות בטא  הידרוקסי. סוגים אלו של פילינג יכולים להפחית כתמי עור וקמטים עדינים בנשים וגברים עם כל סוגי העור. תוצאות טובות מושגות גם בנשים וגברים עם עור יחסית כהה. במידה וניתן להבטיח מניעה מחשיפה לשמש ניתן לבצע את הטיפול בכל עונות השנה.

כיצד מתבצע ה"קילוף של הפסקת הצהרים" ?

קילוף כימי שטחי של העור אינו מצריך אלחוש.  הטיפול מתבצע במרפאתו של רופא העור, ונמשך כ 20 דקות. הטיפול כולל ניקוי יסודי של העור ולאחר מכן מריחת חומר הקילוף בריכוז המתאים;  בתערובת שונה המתאימה לצרכים של המטופלת או המטופל.  החומר הכימי המקלף  נשאר על העור מספר דקות, גורם לצריבה, עקצוץ וכאב קל הנמשכים 30 דקות או פחות. הפנים נשארות אדומות למשך מספר ימים. בחלק קטן מהמטופלים ניתן לחוש בקילוף עדין מאוד של העור. ניתן ורצוי לחזור על קילוף שטחי של העור שתיים עד שלוש פעמים בהפרש של 4-6 שבועות עד להשגת האפקט הרצוי. בין הטיפולים מומלץ להשתמש באופן קבוע במשחות הבהרה מיוחדות שירשום הרופא כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן.

פילינג  שטחי  לעומת פילינג בינוני ועמוק?

כאמור קילוף כימי שטחי (או בינוני) אינם מצריכים הרדמה ואין צורך באשפוז או שהייה בבית מלון תחת השגחה רפואית לאחר הטיפול.  לאחר פילינג בינוני עם החומצה הטריכלורואצטית  בריכוז של 35 אחוז, הכוויה, האודם והקילוף חזקים יותר וניתן לחזור לפעילות ועבודה רק לאחר כשבוע. לעתים נדירות מאוד בעיקר בבעלי עור כהה יכולה להופיע התכהות העור באזורים מסוימים לאחר הטיפול. בחלק קטן מהמטופלות הכתמים החומים מתמוססים בהדרגה כך שנראה לאחר הטיפול הראשון שבמקום כתם אחד גדול יש מספר כתמים קטנים יותר. ברוב המקרים גם כתמים אלו יעלמו לאחר טיפול או שניים נוספים. היתרון הגדול של הקילוף השטחי לעומת הבינוני והעמוק הוא שהשינוי במראה העור אינו חד. ניתן להביא לשיפור הדרגתי במראה העור  ללא כל הפרעה במהלך החיים הרגיל וללא משיכת תשומת לב מיותרת מהסביבה.

בקילוף שטחי או בינוני לא נצפו מעולם תופעות לוואי מסוכנות חיים כמו הפרעות בקצב הלב היכולות להתפתח לעתים נדירות בזמן קילוף כימי עמוק על ידי פנול. בנוסף הסיכון להצטלקויות או היווצרות כתמים חומים חדשים הוא קטן במידה ניכרת לאחר קילוף כימי שטחי לעומת בינוני   ועמוק. מאחר והחומר אינו נספג לדם אין מגבלת גיל בטיפול זה, וכל אחת או אחד יכולים ליהנות מרענון ושיפור מראה עור הפנים ללא כאבים או סיכונים מיותרים.  החומצה טריכלורואצטית וגם החומצה הגליקולית הם חומרים המורכבים ממולקולות קטנות שאינם גורמות לתופעות אלרגיות. זהו יתרון משמעותי לעומת חומרים אחרים לקילוף העור המבוססים על תמציות צמחים שעלולים לגרום לתופעות אלרגיות בחלק מהמטופלים.   התוצאה לאחר פילינג שטחי ובינוני נראית טבעית יותר ולא מתקבל מראה הבובה עם פני החרסינה האופייני לעור שעבר קילוף עמוק בריכוזים גבוהים של החומצה הטריכלורואצטית או פנול.  מאחר בה"פילינג של הפסקת  הצהרים"  הוא עדין התוצאות הן קלות והדרגתיות ואינו יעיל כנגד קמטים עמוקים בעור.

למי מיועד "פילינג של הפסקת הצהרים"?

כמעט לכל אחד ואחת! הקילוף השטחי  מביא לחידוש השכבות העליונות על העור ולמראה חלק ורענן יותר. למרות שקילוף כימי בינוני מומלץ בדרך לבעלי עור בהיר ניתן לבצע קילוף שטחי גם לרובם של בעלי העור הכהה ללא סכנה של התפתחות כתמים כהים. בצעירים עם אקנה הטיפול יביא להפחתה ניכרת במספר הפצעים ויפחית במידה מסוימת גם את הכתמים. במבוגרים יותר הקילוף השטחי משפר את צבע העור והופך אותו מצהוב וחסר ברק לוורוד וחלק יותר כל זאת כמעט ללא תופעות לוואי. למרות פשטות הביצוע של הטיפול חשובים במיוחד האבחון המדויק של התופעות בעור והתאמת אופי וחוזק הטיפול המתאימים לכל אחת ואחד.

לפרטים  על מרפאות  המתמחות  בפילינג  "הפסקת הצהריים"  info@acne.co.il

המכשיר  החדש  לטיפול בצלקות  שקועות  Endymed  Intensif  בעזרת  גלי רדיו  מככב  בתוכנית  Doctors   היוקרתית  בארה"ב :

לפרטים   על הטיפול נא לפנות לד"ר יורם הרט   1-700-700-723 

 

הדפסשלח לחבר
אתר האקנה הישראלי
טיפול פוטותרפי לאקנה - שיפור ניכר באקנה ללא צורך בכדורים.
מה הטיפול המומלץ לפי חומרת האקנה ? אפליקציה חדשה לאייפון !
ה FDA אישר טיפול ללא ניתוח -בצלקות אקנה שקועות EndyMed PRO FSR
עקרונות הטיפול באקנה קלה.
אקנה - 4 גורמים עיקריים
איך להתמודד עם נער או נערה עם אקנה - תשע עיצות חשובות להורים
טיפול הורמונאלי באקנה-חשיבות בנשים עם אקנה מעל גיל 20
מה מותר ומה אסור לאכול באקנה ?
INTENSIF™של EndyMed - טיפול חדשני לצלקות אקנה שקועות וקמטים עמוקים.
איך למנוע החרפה של אקנה - שמונה עיצות פשוטות וחשובות.
חדשות מעולם האקנה
טיפול חדשני באקנה ללא תרופות !!!
פוטותרפיה היא שיטה חדשה שבעזרתה ניתן לשפר אקנה בתוך פחות מחודש ללא צורך בבליעת כדורים.
"די לאקנה- דרכו של דרמטולוג לטפל בעור"- ספר חדש באנגלית עם טיפים לטיפול באקנה
ספרו ההדיגיטלי החדש באנגלית , של עורך אתר האקנה- ד"ר יורם הרט- מומחה למחלות עור ואקנה, מבהיר את הסיבות להיווצרות הפצעונים בנערות ותקופת הבגרות ומפרט כללי "עשה ואל תעשה" שימושיים, בנוסף לשיטות וטיפים מחדר הרופאים.
טיפול חדשני בצלקות אקנה שקועות .
מערכת אנדימד עם ידית ה Intensif משתמשת במחטים דקות ביותר החודרות לעור ומגורמות מילוי צלקות שקועות בקולגן.
הפחתת תופעות לוואי של רואקוטאן על ידי טיפול מקביל באור כחול (פוטותרפיה).
מחקר חדש של ד"ר נטלי פורנייר מצרפת מראה ששימוש במקביל באור כחול (פוטותרפיה) בזמן טיפול רואקוטאן מפחית חלק מתופעות הלוואי של הרואקוטאן. לחץ לפרטים...
© כל הזכויות שמורות לאתר האקנה הישראלי
דרונט בניית אתרים